Мета дослідження: визначення ефективності лікування мікст-інфекцій жіночої репродуктивної системи переважно хламідійної етіології в поєднанні з вірусом папіломи людини (ВПЛ) і вірусом простого герпесу (ВПГ) шляхом використання оксодігідроакрідінілацетата натрію (Оверін®).

Скачати PDF

Матеріали та методи

Під спостереженням знаходилися 60 пацієнток з лабораторно підтвердженою мікст-інфекцією репродуктивної системи: хламідії, мікоплазми, уреаплазми, ВПЛ, ВПГ. Основна група - 35 пацієнток - отримувала комплекс етіотропної терапії з оксодігідроакрідінілацетатом натрію (Оверін®). Група порівняння - 25 пацієнток - отримувала курс етіотропної терапії без застосування імуномодулюючих препаратів.

Результати

В основній групі після курсу терапії: контрольні результати по хламідійної інфекції негативні у 94,3% пацієнток, микоплазменной - у 100%, уреаплазменной - в 100% випадків. Негативні результати наявності ВПЛ - у 91,5% пацієнток, ВПГ - у 82,9% пацієнток. У групі порівняння: негативні результати по хламідійної інфекції у 80,0% пацієнток, микоплазменной - у 96,0%, уреаплазменной - у 92,0%, ВПЛ - у 42,0% пацієнток, ВПГ - у 36,0% пацієнток. пацієнткам групи порівняння надалі був проведений додатковий курс терапії.

Заключення

Препарат Оверін® демонструє високу ефективність терапії хронічних інфекцій жіночої репродуктивної системи, в тому числі хламідіозу як окремого захворювання, так і при наявності вірусних асоціацій. В випадках поєднання хламідійної інфекції з ВПЛ і ВПГ, в тому числі ВПЛ високоонкогенних штамів, препарат Оверін® може бути засобом вибору в комплексі з антибактеріальною терапією.

Ключові слова

Мікст-інфекція, хламідії, вірус папіломи людини, вірус простого герпесу, Оверін®.